Fudbaleri Engleske, koji važe za jednog od dva najveća favorita na Evropskom prvenstvu, u lošem raspoloženju odlaze u Njemačku.

Gordi Albioni su večeras imali generalnu probu i na Wemblyju doživjeli šokantan poraz od Islanda rezultatom 1:0.

Englezi su izašli u snažnom sastavu, nije bilo samo Belinghama, izgledali su očajno na terenu, posebno u odbrani, a nema sumnje da će se selektor Gareth Southgate sada suočiti sa ogromnim kritikama, kojima je već izložen zbog odluke da u Njemačku ne povede Jacka Grealisha.

Gol odluke viđen je u 12. minutu. Bila je to solo-akcija Thorsteinssona, išao je u direktan dribling na Stonesa i sjajno pogodio mrežu iza nemoćnog golmana Ramsdaleja, za 0:1.

Islanđani, koji neće igrati na Euru, su sve vreme savršeno znali šta rade i kako da dođu do cilja. Defanzivno su bili perfektno disciplinovani, sa šestoricom igrača u liniji kada Englezi kreiraju akcije, a naprijed su opasno pretili iz tranzicija, ali trijumf je pripalo gostima.

Večeras je širom Evrope odigrano još nekoliko vema zanimljivih prijateljskih utakmica.

Njemci su u Menhengladbahu napravili preokret protiv Grčke, slavili sa 2:1 i napravili dobru uvertiru pred otvaranje Eura u petak, kada će im rival u Minhenu biti Škotska.

Grci su poveli u 34. minutu preko Masurasa, izjednačio je Havertz u 56, a pobjedu Njemačkoj je donio Pascal Gross u 89. minutu.

Poljska je u Varšavi savladala Ukrajinu sa 3:1, Škotska i Finska su odigrali 2:2 u Glazgovu, a jako zanimljiv rezultat nam dolazi iz Bukurešta gdje su Rumunija i Lihtenštajn remizirali bez golova u meču u kom je odnos udaraca ka golu bio 35:1 u korist Rumuna.