Fudbaleri Portugala savladali su Republiku Irsku sa 3:0 u posljednjoj provjeri pred nastup na Evropskom prvenstvu koje počinje u petak, a domaćin je Njemačka.

Portugalce posebno raduju dva gola kapitena Cristiana Ronalda koji je pokazao da je spreman za najveću pozornicu.

Poveo je domaćin u 18. minutu golom Joao Felixa na asistenciju Bruna Fernandesa.

Poslije pet minuta igre u drugom dijelu Portugal je povisio na 2:0, a predivan pogodak postigao je inspirisani Ronaldo.

Deset minuta kasnije opet Ronaldo. Kapiten Portugalaca ponovo je zatresao mrežu Irske i došao do 130. gola u reprezentativnom dresu.

Slavila je danas i Ukrajina koja će takođe biti učesnik Evropskog šampionata. Ukrajinci su sa 4:0 savladali Moldaviju.

Golove za Ukrajince postigli su Roman Yaremchuk, Viktor Tsygankov, Artem Dovbyk i Georgij Sudakov.