U drugoj utakmici grupe A na RheinEnergie stadionu nogometaši Švicarske savladali su rezultatom 1:3 reprezentaciju Mađarske.

U prvom poluvremenu Mađari nisu mnogo napravili, a sa druge strane Švicarska je iskoristila svoje šanse. Švicarci su do prednosti stigli u 12. minuti kada je na asistenciju Michaela Aaebischera pogodio Kwadwo Duah. Glavni sudija Slavko Vinčić komunicirao je sa VAR sobom na kratko, te potom potvrdio da je gol regularan.

U posljednjoj minuti regularnog dijela igre, Švicarska je došla do prednosti od 0:2. Strijelac gola bio je igrač Bologne Michael Aaebischer. Njega je u šesnaestercu sjajnim dodavanjem pronašao klupski saigrač Remo Freuler. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena Švicarska je mogla da povisi prednost, ali gol Mađarske spasop je Peter Gualacsi. U nastavku je Mađarska zaigrala malo konkretnije, a glavni akter njihove igre bio je Barnabas Vargas. Prvo je u 63. minuti propustio sjajnu priliku, da bi se samo tri minute kasnije iskupio. Nakon preciznog dodavanja Dominika Szoboslaija, iskusni golgeter Varga snažnim udarcem pospremio je loptu u mrežu za 1:2.

Do kraja susreta Švicarska je imala inicijativu na terenu, a to su krunisali u sudijskoj nadoknadi. Nakon što je u prvoj minuti nadoknade Breel Embolo promašio, u drugoj je igrač Monaca iskoristio šansu jedan na jedan sa golmanom Mađarske i pogodio za konačnih 1:3.

Ovo je važna pobjeda za Švicarsku, s obzirom da je ovo možda i duel odluke, jer su obje selekcije prije EP-a bili favoriti za poziciju broj dva u grupi.

Podsjećamo, u okviru ove grupe Njemačka je jučer savladala Škotsku sa 5:1. Narednu utakmicu Mađarska igra protiv Njemačke, dok će Švicarska na megdan Škotskoj.