Prva utakmica play-offa Konferencijske lige između Rijeke i Olimpije završena je neriješenim rezultatom 1:1, dok je ekipa Partizana u svom meču play-offa istog takmičenja poražena od Genta s minimalnih 0:1.

Rijeka je u vodstvo došla u 33. minuti preko Franje Ivanovića. Niko Janković je sjajno povukao loptu, a onda je proslijedio na stranu do Ivanovića koji nakon finog lažnjaka i odličnog šuta loptu posprema u malu mrežu gola Vidovšeka.

Ključni momenat za ekipu Olimpije desio se u 74. minuti. Mladi Gabriel Rukavina je u šesnaestercu srušio Silvu, a sudija Soto Grado je pokazao na bijelu tačku. Izjednačenje Olimpiji donio je Schwaizer.

Do kraja utakmice još nekoliko prilika na obje strane, ali je rezultat ostao nepromijenjen, 1:1.

Kada je u pitanju duel Partizan – Gent, prvu izgledniju priliku pred praznim tribinama (zbog kazne UEFA) na meču u Beogradu imao je domaći tim preko Saldanhe. Šut Brazilca zaustavio je golman gostiju.

Kazna je stigla u 16. minuti kada je Omri Gandelman nakon jednog ubačaja na drugu stativu pobjegao Mariju Jurčeviću i udarcem glavom zatresao mrežu Partizana.

U nastavku je Partizan nekoliko puta prijetio preko Saldanhe, a sjajnu priliku domaći su imali i u 90. minuti, kada je udarac Đorđa Jovanovića odbranio golman Genta, Davy Roef. Ostalo je 0:1.

Partizan će u gostima morati tražiti rezultat koji ih vodi dalje.