Okončane su dvije utakmice prvog kola Lige prvaka koje su započele od 18:45 sati. Salzburg je poražen na gostovanju u Pragu, dok na meču Bologna – Shakhtar nije bilo golova.

Sparta je na svojoj ePET Areni savladala Salzburg rezultatom 3:0. Domaći su u prednost stigli već u 3. minutu. Kairinen je naletio na odbijenu loptu i pospremio je iza leđa golmana Salzburga. Prednost je udvostručio Olatunji pred kraj prvog dijela. Nigerijac je u situaciji jedan na jedan savladao Blaswicha. Konačnih 3:0 postavio je Laci u 58. minutu. Kod postizanja ovog gola ponovo je učestvovao Olatunji koji je sjajno ukrao loptu, a potom je proslijedio do Lacija. 28-godišnji veznjak imao je lagan zadatak da istu gurne u gol.

Utakmica u Bologni završena je rezultatom 0:0. Igrači Shakhtara imali su priliku da u 4. minutu povedu golom iz penala, ali je Sudakov bio neprecizan. Do kraja meča bilo je još po nekoliko pokušaja na obje strane, ali je rezultat na semaforu ostao nepromijenjen.