Već nakon prve utakmice osmine finala aktuelnog Evropskog prvenstva postalo je jasno da će Stari kontinent dobiti novog prvaka u nogometu.

Švicarska je izbacila Italiju, koja je osvojila titulu na prošlom EP. Potpuno iznenađenje, ali ne samo rezultatski, već i kako su dvije ekipe izgledale danas na travnjaku stadiona u Berlinu.

Izabranici selektora Murata Yakina od početka meča bili su konkretniji i opasniji. Inicijativu su krunisali u 37. minuti, na asistenciju Vargasa pogodio je Freuler.

Već na startu drugog poluvremena Švicarci su udvostručili prednost. Prelijep pogodak je postigao igrač utakmice Ruben Vargas, iskosa je pogodio gornji kut Donnarumminog gola – 2:0.

Grogirani Azzurri nisu uspjeli uzvratiti protivniku, najbliže golu su bili u 74. minuti, kada je Scamacca pogodio stativu.

Švicarska tako potpuno zasluženo ide u četvrtfinale Evropskog prvenstva, gdje je čeka boljeg iz duela Engleske i Slovenije.