Ovog popodneva odigrane su dvije utakmice pretposljednjeg, 37. kola italijanske Serije A koje su odlučivale o opstanku u ligi, ali će se konačna odluka o ispadanju znati u posljednjem kolu.

Frosinone je do pobjedonosnog gola u Monci došao već poslije nepunih devet minuta igre, kada je Cheddira iskoristio asistenciju Harrouia i postavio konačnih 0:1.

Za to vrijeme, velika drama u duelu Udinesea i Empolija, na kraju 1:1 poslije 104 minuta koliko je trajao ovaj meč.

Izgledalo je da će se meč završiti bez golova, a onda, u 89. minutu meča sudija Orsato dosuđuje penal za Empoli. Niang je preuzeo odgovornost i pogodio mrežu za 0:1.

Ali, kulminacija drame je uslijedila u osmom minutu nadoknade vremena. Domaći su tada iznudili korner sa desne strane. Nakon gužve u šesnaestercu, uslijedila je višeminutna provjera u VAR sobi, pa poziv sudiji Orsatu da pogleda snimak, a epilog je penal za domaći tim.

Bilo je dosta protesta igrača i klupe Empolija, pokazana su i dva crvena kartona, sve je to potrajalo do 104. minuta i tek tada su se stvorili uslovi da se izvede jedanaesterac!

Ogromnu odgovornost je Samardžić preuzeo na sebe posle kiksa kod penala za goste. Pogodio je za 1:1.

Poslije ovakvog epiloga, Empoli je ostao u zoni ispadanja sa 33 boda, jednim manje od Udinesea i Verone koja ima bod više, ali i meč manje. Frosinone sada ima 35 bodova.

U posljednjem kolu Frosinone će dočekati ekipu Udinesea, a Empoliju u goste dolazi Roma.