Pobjeda ekipe Lazija u borbi za evropska takmičenja, savladali su Empoli na svom terenu rezultatom 2:0 u meču 36. kola italijanske Serije A.

U prvom poluvremenu ekipa Lazija je imala posjed u svojim nogama, ali nije bilo previše prijetnji sve do samog finiša ovog dijela igre.

Korner je sa lijeve strane izveo Zaccagni, poslao loptu pravo u peterac. Ona dolazi do Patrica koji pogađa iz neposredne blizine za 1:0. Igrao se treći minut nadoknade prvog poluvremena.

U nastavku Lazio više nije imao toliku nadmoć u posjedu. To je rezultiralo nešto čvršćom igrom na sredini terena, pa Empoli nije dolazio ni do pokušaja da stvori šansu.

Sa druge strane, Lazio je uspeo da postigne još jedan gol do kraja utakmice. Vecino je bio strijelac na startu nadoknade vremena.

Inače, pred ovaj meč obeleženo je prigodno 50 godina od osvajanja prve titule prvaka Italije, desilo se to u sezoni 1973/74.

Poslije ovog duela Lazio ima 59 bodova i praktično je obezbjedio plasman u Evropu. Empoli je u sve većim problemima jer je ovo 20. poraz u sezoni. Ukoliko Udinese ili Sassuolo slave u sljedećem meču, Empoli će biti u zoni ispadanja.