U utakmici 37. kola italijanske Serije A na stadionu Renato Dali’Ara Bologna i Juventus su remizirali u spektakularnoj utakmici.

Iako, takmičarski ne mnogo važna utakmica s obzirom da su obje ekipe osigurale učešće u Ligi prvaka, domaći su imali veliku želju sezonu krunisati pobjedom protiv Juventusa i tako kolo prije kraja osigurati treće mjesto na tabeli.

Nogometaši Bologne su bili na dobrom putu da ostvare tri boda u ovom duelu. Poveli su u trećoj minuti golom Calafiorija, a potom u 11. minuti povisli na 2:0 pogotkom Santiaga Castroa. Došli su domaći i do trećeg gola u 53. minuti kada je drugi gol na meču postigao Calafiori.

Ipak, Stara dama je napravila senzacionalan povratak. Prvo je Chiesa pogodio u 76. minuti, potom Milik u 83., da bi konačnih 3:3 na ovom meču postavio Kenan Yildiz.

U posljednjem kolu Bologna gostuje Genoi, dok Juventus dočekuje Monzu.