Fudbaleri Udinesea savladali su kao gosti ekipu Leccea rezultatom 0:2 u okviru 36. kola italijanske Serije A.

Puleni Fabija Cannavara ostvarili su veoma bitnu pobjedu u borbi za opstanak, pa su Zebrette večeras izašle iz zone ispadanja.

Udinese je do vodstva stigao tokom prvog poluvremena, odličan centaršut Payera iskoristio je Lorenzo Lucca koji je glavom postigao gol u 36. minutu utakmice.

Lazar Samardžić postigao je drugi gol za svoju ekipu u 85. minutu kada je iskoristio tromost odbrane domaćih i sigurnim udarcem zatresao mrežu nemoćnog Falconea što je Cannavaro burno proslavio sa ekipom.

Tim iz Udina nalazi se na 15. poziciji na tabeli Serije A sa 33 boda, jednim više od Empolija koji je u zoni ispadanja, dok je Lecce 13. sa 37 bodova.