Prvi meč grupe C odigran je danas na MHP Areni u Stuttgartu, a reprezentacije Slovenije i Danske remizirale su 1:1 u sadržajnoj utakmici.

Prvih petnaest minuta meča proteklo je bez značajnijih dešavanja, a prvu ozbiljnu priliku na meču imao je Benjamin Šeško u 16. minuti kada je snažnim udarcem zaprijetio sa više od 20 metara. Lopta je otišla pored stative Kaspera Schmeichela.

Samo minut kasnije Dance je do prednosti doveo Christian Eriksen. Nakon brzo izvedenog auta fantastičnim dodavanjem petom uposlio ga je Jonas Wind, a fudbaler Manchestera se sjajno snašao pred golom Oblaka i poslao loptu u mrežu Slovenije.

U finišu prvog poluvremena Eriksen je imao sjajnu priliku da ponovo pogodi, ali je lopta otišla preko gola, te je rezultat prvog dijela ostao 0:1.

Na startu drugog dijela Danci su stvarali pritisak, ali su se Slovenci sjajno držali u defanzivi. Nakon što je Matija Kek osvježio ekipu sa tri izmjene, Slovenci su počeli da stvaraju prilike. Prvo je u 75. minuti Andraž Šporar ispratio centaršut iz slobodnjaka i poslao loptu pored gola, da bi samo minut kasnije Benjamin Šeško pucao sa ruba šesnaesterca i pogodio stativu.

Igrao se 77. minut susreta kada se upornost isplatila Slovencima. Do izjednačenja doveo ih je Erik Janža, kada je nakon njegovo udarca lopta pogodila igrača Danske, te promijenila smjer i završila u mreži Schmeichela.

Posljednjih deset minuta utakmice obje selekcije igrale su uz minimum rizika, te je djelovalo da su zadovoljne podjelom bodova u ovom duelu. Kada je sudac označio kraj utakmice na semaforu je stajao rezultat 1:1.

Naredni meč grupe C igraju Srbija i Engleska večeras od 21 sat na Veltins Areni u Gelzenkirhenu.