Bournemouth je, u okviru 6. kola engleske Premier League, savladao Southampton sa ubjedljivih 3:1.

Bournemouth stiže u vodstvo već u 10. minuti. Sudija Oliver svirao je prekrašaj. Tavernier je u toj situaciji bio pripran, vidio je kretnju Evanilsona i lukavo ga proigrao. Brazilac nije imao težak zadatak da matira Ramsdalea.

U 32. minuti udvostručena je prednost crno-crvenih. Ovoga puta strijelac je bio Ouattara. Cook je probio po desnoj strani. Ubacio je loptu u sredinu, a na istu je natrčao krilni napadač Bournemoutha. Njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio je u mreži Southamptona.

Samo par minuta kasnije popularne ‘Trešnjice’ dolaze i do trećeg gola. Ponovo je asistirao Cook, a gol je pripisan Semenyu.

Southampton je preko Harwood-Bellisa smanjio rezultat na 3:1, ali to nije bilo dovoljno