Nogometna reprezentacija Hrvatske poražena je od Španije u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva.

Oprezne su bile obje reprezentacije u uvodu susreta, da bi Furija povela u 29. minuti. Fabian Ruiz sjajno je kroz sredinu terena dodao za Moratu koji je istrčao sam pred Livakovića i rutinski poentirao za 1:0.

Zaprijetio je ubrzo nako toga Kovačić, ali brani Unai Simon. Ekspresno potom Španci dolaze do drugog gola, svega tri minute nakon prvog. Raspoloženi Fabian Ruiz je primio loptu na rubu šesnaesterca, lažnjacima sebi stvorio prostor pored Modrića i Brozovića te sjajnim udarcem matirao Livakovića.

Pred kraj poluvremena velika prilika za Hrvatsku. Majer je pronašao Gvardiola na lijevoj strani, njegov šut je išao prema drugoj stativi, za koji centimetar je bio prekratak Budimir da loptu samo dotakne i pogura u mrežu…

I onda novi šok u nadoknadi poluvremena. Sjajno je ubacio Yamal s desne strane tačno pred gol, natrčao je Carvajal i lagano proslijedio loptu u mrežu Hrvatske – 3:0.

Najbliže pogotku Vatreni su bili u 80. minuti. Rodri je srušio Petkovića u kaznenom prostoru, dosuđen je jedanaesterac.

Nije ispoštovano nepisano pravilo da nogometaš na kojem je napravljen prekršaj ne bi trebao izvoditi penal, no upravo je Petković pucao s bijele tačke. Simon je odbranio, Perišić zatim došao do lopte i dodao Petkoviću koju trese mrežu Furije, ali VAR poništava pogodak!

Tako je ostalo 3:0 do posljednjeg sudijskog zvižduka. Pred Hrvatskom je sada težak zadatak da pored ovako visokog poraza izbori prolazak u narednu rundu Evropskog prvenstva…