Odigrane su prve utakmice novog izdanja Lige nacija, bilo je veoma uzbudljivo večeras širom nogometne Evrope večeras.

Srbija je u Beogradu ugostila evropskog prvaka Španiju, a meč je okončan bez golova. Furija je imala dominaciju u posjedu lopte i vršila konstantni pritisak, no priliku meča propustio je Luka Jović u prvom poluvremenu, kada se našao oči u oči sa gostujućim vratarom Davidom Rayom i promašio cijeli gol…

Portugal je u Lisabonu savladao Hrvatsku. Već u sedmoj minuti Diogo Dalot je doveo domaćina u vodstvo, da bi na 2:0 povisio Cristiano Ronaldo u 34. minuti nakon ubačaja Mendesa, postigavši 900. gol u bogatoj karijeri.

Hrvatska uspjeva smanjiti na 2:1 autogolom Dalota, ali to je bilo sve od izabranika Zlatka Dalića.