Nekoliko prijateljskih utakmica evropskih nogometnih reprezentacija odigrano je večeras.

Srbija je pretrpjela poraz u Beču od domaćina Austrije.

Već u 11. minuti austrijski nogometaši su bili u vodstvu. Strijelac je bio Wimmer, koji je dobio loptu kroz srce odbrane gostiju, izašao sam na golmana i lako pogodio za 1:0.

Svega dvije minute kasnije Austrijanci su udvostručili prednost. Vlahović je izgubio loptu na centru, uslijedila je kontra iz dva poteza i udarac Baumgartnera sa 16 metara u mrežu Srbije.

Srbija je smanjila na 2:1 u 35. minuti. Pogodio je Pavlović, koji je reagovao glavom na ‘odbitak’ poslije Spajićevog šuta.

Bilo je potom prilika na obje strane, ali rezultat se više nije mijenjao.

Što se tiče ostalih večerašnjih mečeva, svakako treba izdvojiti remi Rumunije i Bugarske u susretu bez pogodaka. Pobjednika nije bilo ni u duelu Irska – Mađarska (1:1).

Zanimljiva utakmica je odigrana u Lisabonu. Portugal je protiv Finske vodio 3:0 golovima Diasa, Jote (penal) i Fernandesa, da bi veteran Teemu Pukki vratio skandinavsku ekipu u život s dva pogotka. No, potom je Fernandes svojim drugim večerađnjim golom postavio konačnih 4:2.