Nogometaši Real Madrida savladali su Atalantu 2:0 u utakmici UEFA Superkupa i tako osvojili prvi trofej u novoj sezoni.

Iako je osvajač Lige prvaka, ekipa Real Madrida, važila za apsolutnog favorita u ovom meču, prvu ozbiljnu šansu imali su fudbaleri Atalante. U 25. minuti nakon udarca Martena de Roon, lopta je pogodila prečku Realovog gola. Samo dvije minute kasnije sjajnim udarcem zaprijetio je Ederson, ali je lopta prošla pokraj stative.

Real je na prvu ozbiljnu šansu imao u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena, ali Rodrygov projektil pogodio je okvir gola, pa se na pauzu otišlo bez pogodaka.

Imala je Atalanta sjajne dvije prilike na startu drugog dijela, ali je Courtoius sjajno odbranio u prvoj situaciji, dok je Ruggeri bio neprecizan u drugoj.

U 59. minuti meča Federico Valverde pogađa za prednost Kraljevskog kluba, nakon sjajnog dodavanja Viniciusa Juniora. Pogodak kao da je dao krila Realu, koji je zaigrao značajno bolje u nastavku.

Samo koji minut kasnije Vinicius je pogodio prečku, a nakon njega Jude Bellingham sjajno pucao, ali golman Atalante odbranio njegov udarac.

Kylian Mbappe došao je do svog prvijenca u dresu Real Madrida u 68. minuti meča, a sjajno je glavnu ulogu u akciji odigrao Jude Bellingham. Kylian Mbappe je završio akciju odličnim šutem u desne rašlje, te je Juan Musso ostao savladan za prednost od 2:0 za Kraljeve.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac igrao je do 70. minute, a na terenu ga je zamjenio Mitchel Bakker. Do kraja meča nije bilo značajnijih dešavanja na terenu, te je konačan rezultat ostao 2:0 za Real Madrid.