Odigrani su susreti posljednjeg kola grupe E na Evropskom prvenstvu. Oba su okončana remijem, što najmanje odgovara Ukrajini, koja je jedina reprezentacija iz ove grupe koja se nije plasirala u osminu finala.

I prije meča između Slovačke i Rumunije bilo je poznato da podjela bodova odgovara i jednoj i drugoj selekciji, a upravo tako se završila utakmica – 1:1. Ondrej Duda je pogodio glavom u 25. minuti za Slovake, da bi izjednačio Razvan Marin udarcem s bijele tačke u 37. minuti.

U duelu Belgije i Ukrajine također nije bilo pobjednika, ali ni golova, završeno je s nepopularnih 0:0.

Prva u grupi je Rumunija, druga Belgija, treća Slovačka, a posljednja Ukrajina. Sve reprezentacije imaju po četiri boda, odlučivala je gol-razlika.

Saznali smo i još jedan par osmine finala, očekuje nas pravi spektakl u utakmici između Francuske i Belgije 1. jula