Nogometna reprezentacija Turske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon večerašnje pobjede nad Austrijom.

Susret u Leipzigu nije mogao bolje početi za turski tim, već u prvoj minuti Merih Demirel nakon kornera pogađa za vodstvo.

Austrija je zatim preuzela inicijativu, ali nije bilo realizacije. Merih Demiral ponovo na scenu stupa u 59. minuti i ponovo pogađa nakon kornera.

Gregoritsch je zatresao mrežu Turske i smanjio na 1:2 u 66. minuti. Od tog trenutka krenula je prava opsada šesnaesterca turske selekcije, Austrijanci su vršili sve veći pritisak kako je meč odmicao.

No, rezultat se više nije mijenjao, iako je Baumgartner imao stopostotnu priliku u nadoknadi, sjajno je odbranio Gunok. Turska će u četvrtfinalu EP igrati protiv Nizozemske.