U terminu od 15 sati odigrane su danas dvije utakmice sedmog kola engleske Premier League, a obje su okončane remijem.

Aston Villa je bila favorit protiv Manchester Uniteda u Birminghamu i silno motivisana poslije pobjede protiv Bayerna u Ligi prvaka, ali danas ekipa Unaija Emeryja nije bila napadački ubojita.

Villa je prvu i jedinu šansu na utakmici stvorila u 93. minutu, kada je Dalot fantastičnim blokom spriječio Philogene-Bidacea da donese tri boda domaćoj ekipi.

United je, s druge strane, veoma blizu pogotka bio u 70. minutu. Bruno Fernandes je sjajno gađao iz slobodnog udarca i pogodio prečku, lopta se potom odbila do Antonyja, a ovaj je uspio da promaši skoro pa prazan gol. I to bi bilo sve vrijedno pomena sa ovog susreta.

Aston Villa sada ima 14 bodova i dijeli četvrto mjesto sa Chelseajem, dok je United tek 14. sa osam bodova.

Na utakmici između Chelseaja i Nottingham Foresta uzbuđenja su viđena u drugom poluvremenu. Igrao se 50. minut kada je Nikola Milenković odlično reagovao poslije prekida i centaršuta gostiju, dobio je duel sa Gustom i glavom spustio loptu za Chrisa Wooda, koji je udarcem sa šest metara matirao golmana Sancheza, za 0:1.

Samo sedam minuta je trajalo vodstvo Šumara, pošto je Chelsea pojačao ritam i brzo izjednačio.

Cole Palmer je odložio loptu na desnu stranu za Maduekea, a ovaj je krenuo ka sredini, “izlomio” Morena, namjestio se na lijevu nogu i na efektan način, sa nekih 14 metara, pogodio dalji ugao, za 1:1.

Notingem je u 78. minutu ostao sa desetoricom, zbog drugog žutog kartona Ward-Prowsea, u finišu je Chelsea imao veliku inicijativu, golman gostiju Selso se istakao da nekoliko briljantnih intervencija, ali i njegov kolega Sanchez u 13. minutu sudijske nadoknade vremena, kada je sprečio Ainu da donese totalnu senzaciju.

Na kraju je, ipak, ostalo 1:1.