Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je remizirala u utakmici drugog kola Lige nacija protiv Mađarske.

U uvodnim minutama meča, Mađari su imali blagu inicijativu, ali ništa ozbiljnije se nije dešavalo, obzirom da su obje ekipe mnogo griješile pri predaji lopte.

Prvi pokušaj na utakmici imao je naš Ivan Bašić, no njegov udarac otišao je pored gola.

Mađari su prijetili u 17. minutu. Szoboszlai je loptu ubacio iz kornera, Bolla je šutirao glavom, ali njegov pokušaj, sjajnom intervencijom, zaustavio je Nikola Vasilj. U nastavku ove akcije, Orban se našao u dobroj poziciji. Ipak, Barišić je to očistio.

Domaća ekipa nastavila je da vrši pritisak pa je tako u 24. minuti došla u novu izglednu situaciju. Ovoga puta pokušao je Varga, ali još jednom se istakao Vasilj.

U 33. minuti nova prilika za Mađarsku. Sallai je povukao loptu, a nakon toga istu ubacio na drugu stativu. Tamo je čekao Varga koji pokušava iz ‘mrtvog ugla’, no Vasilj je ponovo bio na pravom mjestu.

Par trenutaka kasnije, nova čudesna intervencija Vasilja. Nagy je raspalio po lopti s 20 metara, a golman Zmajeva to fantastično brani. Samo zahvaljujući njemu, na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme počelo je u istom tonu. Već u 53. minutu, novo uzbuđenje pred našim golom. Pokušaj Varge u posljednjem trenutku izblokirao je Ermin Bičakčić.

67. minuta donijela je prvi udarac u okvir gola našoj reprezentaciji. Edin Džeko je ‘hvatao’ volej iz okreta, ali je pucao pravo u dobro postavljenog Dibusza.

Četiri minuta kasnije, mnogo sreće za Zmajeve. Szoboszlai je pokušao iz slobodnog udarca, ali je njegov pokušaj odsjeo na prečki gola našeg tima.

U 89. minutu, junak večerašnje utakmice, Nikola Vasilj, još jednom spašava našu reprezentaciju. U ovoj situaciji je zaustavio Adama.

Mađari su pokušavali i u sudijskoj nadoknadi, ali odbrana bh. reprezentacije izdržala je te nalete.

Konačni rezultat utakmice glasio je 0:0.

Mađarska – BiH 0:0

Stadion Puškaš Arena u Budimpešti. Glavni sudija: Marco Guida.

MAĐARSKA: Dibusz, Bolla (Csoboth), Dardai, Orban, Botka (Balogh), Nagy (Kerkez), Schafer, Nikitscher, Szoboszlai, Sallai, Varga (Adam).

BiH: Vasilj, Dedić, Bičakčić, Katić, Barišić, Gazibegović, Burnić (Tahirović), Šarić (Gigović), Bašić (Huseinbašić), Demirović (Bajraktarević), Džeko.