Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je pobjedu na Malti protiv domaće selekcije, u susretu trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025.

Stvorile su Zmajice veliki broj prilika, pogotovo u drugom poluvremenu. Otpor Maltežanki slomile su dvije minute prije kraja, kada je kapitenka Milena Nikolić pogodila glavom nakon centaršuta Amele Kršo.

Meč je tako zaključen rezultatom 0:1. Za izabranice Selvera Hodžića ovo je prvi trijumf u aktuelnim kvalifikacijama za EP.

Malta – BiH 0:1 (Nikolić 88′)

Centenary Stadium – Ta’ Qali. Glavna sutkinja: Emily Heaslip (Engleska).

MALTA: Ebejer, C. Zammit, S. Farrugia, Lipman, Said, S. Zammit, Borg, Cuschieri (Sciberras), M. Farrugia, Bugeja (Theuma), Flask (Willis).

BiH: Hodžić, Slišković, Milinković, M. Hasanbegović, Kaptenović, Spasojević, Aleksić, Ekić (Krajšumović), Nikolić, Kršo (Čule), Gačanica (Krajnić).