Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je danas u Zenici pobjedu nad Maltom, nakon velike drame i prokreta u susretu četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Šok za Zmajice se desio u desetoj minuti, kada Maria Farrugia postiže efektan gol za vodstvo Malte.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena veliku priliku za izjednačenje imala je BiH, pošto je za naš tim dosuđen jedanaesterac nakon faula nad Gačanicom. Međutim, očajno je penal izvela Milena Nikolić i šutirala preko gola.

I u nastavku susreta Malta je bila tvrd orah za BiH, koja do izjednačenja ipak dolazi u 64. minuti preko Milene Nikolić.

Upravo je Nikolić pogodila i za potpuni preokret BiH i trijumf od 2:1. Gol je kapitenka postigla u četvrtoj minuti nadoknade. Uslijedila je velika radost našeg stručnog štaba i bh. nogometašica…

Ovom pobjedom Zmajice su došle na milimetar do plasmana u drugi krug kvalifikacija za EP.

BiH – Malta 2:1 (Nikolić 64′ i 90’+4 – Farrugia 10′)

Teren Trening centra NSBiH u Zenici. Glavna sutkinja: Sofik Torosyan (Armenija).

BiH: Al. Hodžić, Slišković, Milinković, M. Hasanbegović, Kapetanović (Čule), Spasojević (Husić), Ai. Hadžić (Šabanagić), Ekić (Krajnić), Kršo, Nikolić, Gačanica (Krajšumović).

MALTA: Ebejer, C. Zammit, S. Farrugia, Lipman, Said, B. Borg (Lucia), S. Zammit, Cuschieri, Sultana (Sciberras), Bugeja (Willis), M. Faruggia.