Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Belfastu od Sjeverne Irske te tako zauzela treće mjesto u grupi B3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Obje selekcije imale su svoje šanse u prvom poluvremenu, da bi početkom drugog domaća selekcija došla u vodstvo. Keri Halliday je krunisala lijepu akciju Sjeverne Irske, nakon asistencije Casey Howe.

Lauren Wade je zatim u 67. minuti nakon dobro prodor udvostručila vodstvo domaćih igračica.

Rezultatom 2:0 zaključen je susret. Srećom, reprezentacija BiH se i pored poraza plasirala u baraž kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koji će biti odigran u dvije runde.

Sjeverna Irska – BiH 2:0 (Halliday 47′, Wade 67′)

Stadion Windsor Park u Belfastu. Glavna sutkinja: Monika Mularczyk (Poljska).

SJEVERNA IRSKA: Burns, McKenna, L. Rafferty, Holloway, Dugdale, McPartian, Andrews, Howe (Wilson), Halliday (Caldwell), Maxwell (Wade).

BiH: Hodžić, M. Hasanbegović, Milinković, Kršo, Slišković (Čule), Aleksić (Husić), Spasojević (Šabanagić), Kapetanović (Veletanlić), Ekić, Nikolić, Jelčić (Gačanica).