Završene su sve utakmice Lige prvaka za danas. Nakon prve dvije koje su odigrane u terminu od 18:45 okončano je i preostalih 7 susreta.

Na Giuseppe Meazzi Inter je savladao Crvenu zvezdu sa 4:0. Prvi pogodak na meču djelo je Calhanoglua. Turski reprezentativac pucao je sa 20-ak metara iz slobodnog udarca. Lopta odlazi u golmanovu stranu, pogađa stativu i završava u golu Glazera. U nastavku su pogađali i Arnautović, Martinez te Taremi.

Ekipa Borussije Dortmund deklasirala je Celtic na domaćem terenu. Njemački tim slavio je sa ogromnih 7:1. 22-godišnji Adeyemi pogađao je čak tri puta, sva tri u prvom poluvremenu. Pomogli su mu Can i Nmecha sa po jednim pogotkom te Guirassy sa dva gola. Utješni pogodak za Celtic postigao je Maeda.

Arsenal je slavio pobjedu nad PSG-om rezultatom 2.0. Golovi su pali u 20. i 35. minuti susreta, a strijelci su bili Havertz i Saka.

Bayer Leverkusen je ostvario minimalnu pobjedu protiv Milana (1:0), a pored toga trijumfe su upisali i Barcelona nad Young Boysom (5:0) te Manchester City nad Slovanom (4:0). Duel PSV – Sporting završen je bez pobjednika (1:1).