Dinamo i Rijeka odigrali su 0:0 u prvoj utakmici finala Kupa Hrvatske. U na trenutke dosadnoj utakmici na Maksimiru obje ekipe imale su po jednu veliku šansu, ali su i jedni i drugi pogodili okvir gola.

Kako je utakmica krenula, činilo se da će biti puno dobrih poteza i golova, ali nakon uvodnih 20 minuta nije se događalo skoro ništa vrijedno spomena. Dinamo je odlično otvorio i već u drugoj minuti Martin Zlomislić je morao odbraniti udarac Arbera Hoxhe.

Hoxha je blizu gola bio i u 18. minuti kad je raspalio sa skoro 25 metara, Zlomislić je bio savladan, ali je lopta odsjela na prečki. Na drugoj strani Rijeka je bila potpuno bezopasna, a kako je poluvrijeme odmicalo igra se potpuno razvodnila.

Prvo sljedeće uzbuđenje dogodilo se u 54. minuti. Lindon Selahi je u odličnom trku prošao kroz čitavu obranu Dinama, ušao u šesnaesterac, ali mu je u duelu sa Stefanom Ristovskim ponestalo snage pa je preslabo pucao.

Rijeka je najbliže golu bila u 58. minuti kad je Toni Fruk odlično pucao s nešto više od 20 metara, Ivan Nevistić nije mogao ništa, ali je loptu zaustavila stativa. U 65. minuti Zlomislić je dobro odbio udarac Martina Baturine, koji je deset minuta kasnije upropastio odličnu akciju.

Dobio je loptu malo izvan šesnaesterca, imao je s desne strane potpuno samog Takura Kaneka, ali se odlučio za pas u trk Arijana Ademija, koji nije uspio iskontrolirati loptu. Do kraja susreta više nije bilo šansi, a posebno dobro odigrale su obje odbrane, u Dinamovoj Kevin Theophile-Catherine, a u Rijekinoj Stjepan Radeljić.

Revanš utakmica igra se sljedeće srijede na Rujevici.