Jedan od najboljih hrvatskih rukometaša u historiji Ivan Čupić najavio je da će otići u penziju nakon što se završi aktuelna sezona.

Ivan igra finale play-offa u Hrvatskoj sa ekipom Zagreba, i trenutno ima prednost od 2:0 protiv ekipe Nexea, u seriji koja se igra na tri pobjede.

Čupić za reprezentaciju Hrvatske igra od 2005. godine, a upisao je više od 130 nastupa uprkos tragičnom gubitku prsta koji ga nije uspio zaustaviti u sjajnoj sportskoj karijeri.

Ivan je na konferenciji za medije rekao kako će ostati u stručnom štabu Zagreba i da u budućnosti želi postati rukometni trener.

“Ne nadam se, nego sam siguran da ovo je moja zadnja utakmica. Ono što je bitno je da ovaj klub ide dalje i da ima svoje ciljeve. Ja se želim razvijati kao trener, vidjeti je li to za mene ili ne. Hvala Andriji što mi pruža priliku za to.”, rekao je Čupić na konferenciji za medije.

On je svoju karijeru započeo u Metkoviću, a onda igra za Medveščak, Octavio Vigo, Gorenje, Rhein-Neckar Lowen, Kielce, Vardar i na kraju Zagreb.

U nacionalnom dresu je osvojio razne medalje, uključujući bronzanu medalju na Olimpijskim igrama 2012. godine u Londonu. Tri puta je osvojio Ligu prvaka.