Hrvatski predstavnici u Evropi su odigrali svoje utakmice večeras. Osijek je na Opus Areni deklasirao estonsku Levadiju, dok je Rijeka remizirala protiv Hunedoara.

U prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige nogometaši Osijeka su sa visokih 5:1 ekipu Levadiji, i tako su praktički već na korak od plasmana u narednu fazu kvalifikacija.

Heroj Osijećana večeras je bio Ramon Mierez koji je već nakon 27. minuta igre ostvario hat-trick.

Poveli su gosti u sedmoj minuti golom Yakovleva, a već u 9. minuti Argentinac Mierez je pogodio za izjednačenje, pa u 18. za preokret, te u 27. minuti pogodio za potpuni delirijum na tribinama. Svoju savršenu utakmicu Mierez je krunisao i asistencijom u 34. minuti, kada je strijelac za 4:1 bio Renan Guedes. Konačnih 5:1 na meču postavio je Domagoj Bukvić.

Rijeka je na gostovanju u Rumuniji važila za favorita u duelu protiv rumunskog drugoligaša, ali je ekipa Hunedoara u okviru drugog pretkola Evropske lige pružila sjajan otpor viceprvaku Hrvatske.

Susret je završen sa nepopularnih 0:0, a u omjeru pokušaja šut više imao je domaći tim. Rijeka će morati mnogo bolje odigrati na Rujevici ukoliko želi da se plasira u narednu fazu kvalifikacija.