Odigran je prvi duel finala play-offa ABA 2 lige u kojem je Subotica savladala Vojvodinu na njihovom terenu.

U Sportskom i poslovnom centru Vojvodina košarkaši Subotice pobijedili su 73:74.

Gosti su u prednost došli već u prvoj četvrtini (20:27), te su većim dijelom meča održavali prednost.

Vojvodina je na četiri minute do kraja meča uspjela izjednačiti na 69:69, ali su gosti napravili seriju od pet poena što je bilo dovoljno da u konačnici slave sa pola koša razlike.

Najbolji strijelac kod Vojvodine bio je Petar Rakićević sa 19, a slijedi ga Stefan Savić sa 15 poena.

Do pobjede goste je predvodio Luka Cerovina sa 13 poena, dok je nekadašnji reprezentativac BiH Nemanja Gordić postigao 11 koševa, kojima je dodao osam asistencija.

Naredni meč igra se za sedam dana u Subotici, a pobjednik iz ovog dvomeča plasirat će se u ABA ligu.