Košarkaši podgoričke Budućnosti večeras su u Morači savladali beogradski Partizan u drugoj utakmici polufinalne serije play-offa ABA lige.

Nakon što je Partizan prije osam dana slavio 78:67 u Beogradskoj areni, danas su košarkaši Budućnosti odigrali sjajnu utakmicu te pobjedom 74:73 izjednačili u seriji i izborili majstoricu.

Nakon što su prve dvije četvrtine pripale Crno-bijelima (36:40) moglo se naslutiti da će u drugom poluvremenu biti mnogo neizvjesnije.

Ipak, domaći tim je u trećoj četvrtini okrenuo rezultat u svoju korist, te su deset minuta prije kraja meča imali 62:57 u svoju korist.

Posljednja četvrtina ponudila je vrlo čvrstu igru na obje strane. Crnogorski tim je držao prednost većim dijelom posljednje dionice, ali je Partizan na 15 sekundi do kraja stigao na minus jedan.

Imala je Budućnost napad za pobjedu, ali nakon faula, sa linije slobodnog bacanja dva puta neprecizan je bio Kenan Kamenjaš. Beogradski tim je krenuo u kontru, ali je Aleksu Avramovića u pokušaj da poentira spriječio Kamenjaš, te su u konačnici košarkaši Budučnosti ostvarili pobjedu.

Ekipu Budućnosti do pobjede je predvodio Yogi Ferrell sa 13 poena, dok je bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš upisao 12 poena uz šest skokova. Pored njih efikasni su bili sa Nikola Tanasković sa 11 i Fletcher Magee sa 10 poena.

U redovima beogradskog tima Kevin Punter je postigao 17, a PJ Dozier 10 poena.

Odlučujući susret Budućnosti i Partizana igra se u petak 10. maja u Beogradskoj areni.