Košarkaši Bosne Meridianbet pobijedili su danas Mladost u susretu posljednjeg kola Lige 6 i osigurali plasman u play-off Prvenstva BiH.

No, iako su bili apsolutni favoriti na parketu Skenderije protiv ekipe iz Mrkonjić Grada, koja nije ostvarila nijednu pobjedu u Ligi 6, sarajevski Studenti pošteno su se namučili.

Mladost je vodila na poluvremenu (47:54), ali i kroz cijelu treću četvrtinu. Tek u posljednjim minutama meča Bosna dolazi do preokreta, a zatim i trijumfa od 91:86.

Pobjednički sastav predvodili su Jure Zubac (24 poena) i Vojin Ilić (21), kod Mladosti se istakao Orhan Špago (23).

Bosna je tako ovjerila ulazak u play-off kao trećeplasirani tim Lige 6. U polufinalu će igrati protiv Borca Wwin, koji je osigurao drugo mjest0 (bez obzira na ishod večerašnje utakmice protiv Slobode).

Drugi par polufinala čine Igokea i Široki.