Podgorička Budućnost je u šestom kolu AdmiralBet ABA lige ubjedljivo savladao Cedevita Olimpiju u Ljubljani sa 71:91 i upisala peti trijumf u regionalnom takmičenju.

Loše je Budućnost ušla u utakmicu protiv ekipe koja je i ovog puta bila bez pomoći trenera Zvezdana Mitrovića (operisao diskus), mučila se i sa skokom, pa je domaćin u dva navrata tokom prve četvrtine imao plus deset (20:10 i 26:16)…

Ipak, u drugom kvartalu je sve ispravila. Kapiten Aleksa Ilić je donio skokove, a koševima Rasheeda Sulaimona gosti su prvi put poveli na pet minuta do odmora (30:32), da bi u finišu na krilima našeg Kenana Kamenjaša, McKinleya Wrighta i večeras sjajnog Nikole Tanaskovića stigli do lijepih plus pet pred odlučujućih 20 minuta (41:46).

Sve je nakon toga bilo lakše za klub iz Podgorice – trojka Andrije Slavkovića i dva poena Kamenjaša za deset razlike (41:51) najavili su ubjedljivu pobjedu, da bi zatim centar iz Bosne i Hercegovine sjajno asistirao (imao šest dodavanja) za Yogija Ferrella koji je trojkom donio 56:45.

Ubrzo je krenuo i Sulaimon, a njegovih sedam vezanih poena odveli su Budućnost do najveće prednosti u tom trenutku 52:68 – na minut i 30 do kraja treće četvrtine. U posljednjoj četvrtini košarkaši Budućnosti su imali i plus 20, koji su na kraju bili i konačan rezultat koji je pokazivao semafor u Stožicama.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Tanasković s 19 poena, dok je Kenan Kamenjaš bio prvi asistent tima sa šest dodavanja. Tome je pridodao devet poena, četiri skoka i jednu ukradenu loptu.

U drugom večerašnjem susretu ABA lige Spartak je razbio Mornar s ubjedljivih 85:64.