Real Madrid je košarkaški šampion Španije. Kraljevski klub ostvario je pobjedu i u trećem meču finala play-offa Endesa lige te sa ukupnih 3-0 bio bolji od Murcije, najprijatnijeg iznenađenja sezone.

Ovog puta je tim trenera Sita Alonsa bio domaćin, nakon dvije utakmice u španskoj prijestonici, ali ponovo je slavio Real.

Na poluvremenu je Murcia imala prednost od 40:32, da bi se u nastavku susreta razgoropadili Kraljevi. Gosti su došli do preokreta, a zatim i do trijumfa s glatkih 73:84.

Real su predvodili Džanan Musa sa 18 i Mario Hezonja sa 17 poena, kod domaćeg tima se istakao Dylan Ennis (18).

Košarkaški reprezentativac BiH ujedno je proglašen najkorisnijim igračem (MVP) finala.

Zanimljivo da madridska ekipa nije zabilježila nijedan poraz u play-offu ove sezone.