Košarkaši Igokee savladali u na gostovanju ekipu Širokog u okviru 10. kola Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine.

U Gradskoj sportskoj dvorani Pecara košarkaši Širokog poraženi su rezultatom 77:84 od ekipe Igokee.

Domaćoj ekipi pripala je prva četvrtina (20:18), ali su domaći držali rezultatski egal do kraja poluvremena. Presudna je bila treća dionica meča, kada su košarkaši Igokee došli do dvocifrene prednosti. Tu prednost su sačuvali i u posljednjih deset minuta i tako ostvarili osmu pobjedu u Ligi za prvaka.

Najefikasnij kod domaće ekipe bili su Carlos Pepin i Josip Čolić sa po 17 poena, dok su kod Igokee Marko Jošilo i Dragan Milosavljević postigli po 16 koševa.

Ekipa Igokee ovom pobjedom u play-off ulazi sa prve pozicije. Široki je siguran u doigravanju, ali još uvijek ne zna sa koje pozicije će ući u završne borbe za trofej.

Tim Ivana Velića je trenutno sa učinkom od 5-5 na trećem mjestu, a tu može i da ostane u slučaju da Bosna Meridianbet (4-5) doživi senzacionalan poraz na domaćem terenu protiv Mladosti.

Širokobriježani će biti četvrtoplasirani ukoliko sarajevski tim opravda ulogu favorita i savlada Mrkonjićane u ovom duelu.

Postoji, inače, mogućnost da se formira i krug od tri ekipe sa istim učinkom, ako i Sloboda u Mejdanu savlada ekipu Borca.

Bosna, Široki i Sloboda imali bi po pet pobjeda i poraza, a na takvoj mini-tabeli, na kojoj je presudan međusobni omjer, Sarajlije su ubjedljivo najbolje (+22), Široki je drugi (-9), dok je Sloboda ostala “kratkih rukava” (-13).

Sutra su na programu posljednja dva meča regularnog dijela Lige za prvaka Bosne i Hercegovine. KK Bosna dočekuje Mladost, dok Borac gostuje Slobodi.