Odigran je prvi meč grupe C košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu u kojem je selekcija Južnog Sudana pobijedila Portoriko.

Košarkaši Južnog Sudana ostvarili su pobjedu na Olimpijskim igrama savladavši 90:79 selekciju Portorika.

Portorikanci su dobro otvorili meč, te nakon prvih deset minuta imali prednost 20:28. U nastavku su Sudanci pokušavali da smanje prednost protivnika, ali je Portoriko sačuvao prednost do poluvremena(48:56).

Posljednje dvije četvrtine pripale su Južnom Sudanu koji je prednost stekao tek početkom treće dionice i sačuvao je do kraja meča.

Južni Sudan do pobjede predvodili su Jones sa 19 poena, te Shayok sa 15. U redovima Portorika najefikasniji na terenu bio je Alvarado sa 26 koševa.

U okviru grupe B danas će od 17:15 sati na parketu snage odmjeriti Srbija i Sjedinjene Američke Države.