Košarkašice Srbije pobjedom nad Kinom od 81:59 u drugom kolu Olimpijskih igara izborile su plasman u četvrtfinalu.

Nakon što su umalo ispustile ogromnu prednost protiv Portorika, košarkašice Srbije su sada odigrale dosta ozbiljniji meč. Iako je Kina povela sa 9:6, uslijedio je odgovor poenima Maše Janković i Jovane Nogić za 12:9. Onda je Mina Đorđević poentirala za 16:11 i na kraju prve četvrtine bilo je 23:17.

Kina je uspjela prići zatim na 23:21, a nakon što se Srbije odvojila na 27:21, uslijedio je preokret ekipe iz Azije na 30:27. Uspjela se Srbija konsolidovati nakon toga, izjednačiti na 35:35, pa su Ivana Raca i Tina Krajišnik poentirale za 43:37 i na poluvremenu je bilo 45:39.

Mina Đorđević je kasnije donijela Srbiji +11 (53:42) i potpuno sigurnom igrom srbijanske košarkašice su pred posljednjih deset minuta vodile sa 62:50. Ivon Anderson i Raca su pogodile sa 66:50, potom se Anderson pobrinula za vođstvo od 70:53. Do kraja utakmice su lagano sačuvale prednost i pobjedom od 81:59 su osigurale plasman u četvrtfinale.

Najefikasnija na meču bila je Ivon Anderson sa 15 poena, Maša Janković je imala 13, Tina Krajišnik 12 poena i 11 skokova,  na drugoj strani Vang Siju i Han Hu su imale po 11 poena.