Košarkaška reprezentacija Francuske pobijedila je Brazil u prvoj utakmici grupe B olimpijskog turnira u košarci.

Francuska nije imala baš najbolji start na ovom meču, a to su iskoristili izabranici hrvatskog stručnjaka Ace Petrovića, pa su na prvu četvrtine dobili 15:23.

Očito je da je prvih deset minuta za Francuze bilo ispitivanje snaga s obzirom da su vrlo brzo meč vratili u rezultatski egal, te je 39:36 bio rezultat prvog poluvremena. U trećoj dionici Francuzi su podigli tempo i pred zadnjih minuta stekli prednost od 12 poena razlike.

Četvrti dio meča Trikolori su priveli mirno, te su na kraju slavili 78:66.

Francuze je do pobjede predvodio Victor Wembanyama sa 19 poena, devet skokova i četiri blokade. Njemu se pridružio iskusni Nicholas Batum, koji je na svom kontu imao 19 poena.

U redovima Brazila Leo Meindel i Cristiano Felicio brojali su do 14, dok je 11 poena postigao Marcelinho Huertas.