Dallas je sinoć slavio u dramatičnom šestom susretu serije protiv Oklahome i sa ukupnih 4-2 plasirao se u finale Zapadne konferencije.

Stvari nisu dobro izgledale za domaće Maverickse nakon prvog poluvremena u American Airlines Centeru, Thunder je imao opipljivu prednost (48:64).

U nastavku meča Mavsi su predvođeni Lukom Dončićem istopili razliku, da bi finiš susreta ponudio pravi triler.

Nakon alley-upa Gilgeous-Alexandera za Holmgrena gosti su poveli 115:116, ostalo je Dallasu dovoljno vremena za napad.

Na 2,5 sekundi prije kraja Shai Gilgeous-Alexander, prva zvijezda Oklahome, pravi glupost i faulira P. J. Washingtona na pokušaju za tri poena.

Košarkaš Dallasa pospremio je dva slobodna bacanja za 117:116, treće namjerno promašio i tako primorao Thunder da sa svoje polovine šutira za pobjedu, što je rezultiralo, naravno, promašajem.

Uslijedio je veliko slavlje domaćih fanova i košarkaša…

Pobjednički sastav predvodio je Dončić s triple-double učinkom od 29 poena, 10 skokova i 10 asistencija, pratili su ga Kyrie Irving i Derrick Jones (po 22 poena).

Prvi strijelac Oklahome je bio pomenuti Gilgeous-Alexander (36 poena). Ali i tragičar, zbog prekršaja koji je njegovu ekipu koštao pobjede.

Dallas u finalu čeka večerašnjeg pobjednika sedme utakmice između Denvera i Minnesote (02:00, Arena 1 Premium).