Košarkaši Milana savladali su na svom terenu ekipu Virtusa rezultatom 85:73 i tako došli do treće uzastopne titule prvaka Italije.

Prva četvrtina je ponudila neizvjesnost i mirisalo je da će Virtus doći do novog breaka. Ipak, domaći tim je u drugoj dionici uspio da ostvari dvocifrenu prednost, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 46:36.

Gosti iz Bologne nisu uspjeli napraviti rezultatski priključak u nastavku, a Milano je uspio da sačuva prednost i u konačnici trijumfuje.

Najzaslužniji za pobjedu Milana bio je Nikola Mirotić sa 30 poena i 12 skokova, a ujedno je proglašen iz najefikasnijeg igrača finalne serije.

Kod gostiju Francuz Cordiner je postigao 21 poen, dok su Lundberg i Polonara na svom kontu imali po 12 poena.