Real Madrid nije uspio odbraniti titulu prvaka Eurolige, osvojenu prošle godine. Panathinaikos je porazio Kraljeve u večerašnjem finalu, odigranom na parketu berlinske Uber Arene.

Sredinom druge četvrtine madridski klub je imao komforno vodstvo (41:30), ali energični grčki tim se uspio vratiti u meč veoma agresivnom i angažovanom odbranom.

U trećoj dionici Panathinaikos je istopio razliku i došao do preokreta, da bi dvije minute prije kraja poveo sa 89:77. Tad je postalo kristalno jasno da će atinska ekipa postati novi šampion… Na kraju je meč zaključen rezultatom 95:77 u korist Panathinaikosa.

Fenomenalnu partiju pružio je veteran Kostas Sloukas (22 poena, bez promašaja iz igre), pratili su ga Kendrick Nunn (21 poen) i Mathias Lessort (17).

Kod Reala je najefikasniji bio naš Džanan Musa sa 15 poena. Tome je pridodao pet skokova i četiri asistencije.