Dallas Mavericksi plasirali su se u veliko NBA finale nakon ubjedljive večerašnje pobjede u Minneapolisu, za ukupnih 4-1 u seriji protiv Minnesota Timberwolvesa.

Gosti iz Teksasa vodili su od početka meča. Dobili su prvu četvrtinu sa 19:35 i nastavili da prosto melju domaće Wolvese. Nakon što su poveli sa 46:82 sredinom treće dionice postalo je jasno da ovog puta Minnesota ne može izbjeći eliminaciju…

Na kraju je Dallas slavio sa 103:124 za titulu prvaka Zapadne konferencije i ulazak u finale NBA lige.

Pobjednički sastav predvodili su Luka Dončić (36 poena, 10 skokova) i Kyrie Irving (36 poena).

Najefikasniji kod Minnesote bili su Karl-Anthony Towns (28 poena, 12 skokova) i Anthony Edwards (28 poena). Luka Garza je dobio priliku pred kraj meča, za tri minute zabilježio je šest poena i jedan skok.

Prvu utakmicu velikog finala Dallas i Boston igraju 10. juna.