Košarkaši Phoenixa su poraženi u drugoj utakmici NBA lige na gostovanju u Los Angelesu. Bolji od Sunsa bili su Lakersi koji su slavili pobjedu rezultatom 123:116.

Uvodna četvrtina nije sugerisala da bi Lakersi mogli stići do pobjede. Nakon prvih 12 minuta, Sunsi su imali +15.

Ipak, uslijedila je dobra druga i još bolja treća četvrtina. Izabranici JJ Redicka prvo su istopili prednost Sunsa, a nakon toga su utakmicu u potpunosti okrenuli u svoju korist i mirno je priveli kraju.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo 18 minuta. Za to vrijeme upisao je četiri poena i sedam skokova. Tome je dodao i četiri asistencije.

Najefikasniji u timu Lakersa bili su Davis (35 poena) i Reaves sa 26 poena. Kod Sunsa su se istakli Durant sa 30 i Booker sa 23 poena.