Košarkaši Denver Nuggetsa pobijedili su Minnesota Timberwolvese 90:117 u trećoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige.

Aktuelni prvaci do pobjede su došli na gostujućem terenu u Minneapolisu i tako, nakon dva startna poraza u seriji, vratili “break” iz jedne od dviju domaćih izgubljenih utakmica i smanjili zaostatak na 1-2.

Nuggetse su do pobjede predvodili Nikola Jokić s 24 koša, 14 skokova, devet asistencije te po tri blokade i osvojene lopte. Jednak broj koševa kao i Jokić ubacio je i Jamal Murray, dok je 21 poen u pobjedu prvaka ubacio Michael Porter.

Bio je ovo prvi poraz Wolvesa u ovosezonskom play-offu. Osim kratko u prvoj četvrtini, Minnesota je cijelu utakmicu hvatala rezultatski minus koji je u jednom trenutku iznosio i 34 koša razlike.

Anthony Edwards s 19 poena i šest skokova te Karl-Anthony Towns s 14 koševa i pet uhvaćenih lopti bili su najbolji u poraženoj ekipi. Priliku je dobio i naš Luka Garza, za šest minuta u igri upisao je osam poena i dva skoka.

Serija koja se igra na četiri pobjede nastavlja se u nedjelju. Nuggetsi su lošim otvaranjem postali 30. ekipa u historiji NBA lige koja je izgubila prve dvije domaće utakmice u seriji na četiri pobjede. Samo njih pet uspjelo se vratiti i proći dalje.

U drugoj utakmici večeri Indiana Pacersi pobijedili su New York Knickse 111:106 i smanjili na 1-2. Tyrese Haliburton postigao je 35 poena i imao sedam asistencija, a Myler Turner dodao 21 uz 10 skokova za pobjednike. Ključnom se pokazala trica s velike udaljenosti Andrewa Nembharda 16 sekundi prije kraja susreta za 109:106. Ubacio je ukupno pet koševa.

Donte DiVincenzo zabio je 35 za Knickse, a Jalen Brunson dodao 26 poena.