Pobjeda reprezentacije Španije u okviru grupe A Olimpijskih igara, savladana je Grčka rezultatom 84:77.

Sada Grci imaju dva poraza, Španci su na jednoj pobjedi i jednom porazu, te će posljednje kolo odlučivati o tome ko ide u četvrtfinale.

Nešto bolji početak Grka koji su imali i osam poena prednosti u prvoj dionici, ali su Španci u nastavku zaigrali sjajno.

Odlično su igrali veterani, Llull i Fernandez, kao i Lorenzo Brown, pogađali su trojke i donijeli Crvenoj furiji ozbiljnu razliku od 14 poena do poluvremena.

Probudili su se Grci trojkama u drugom poluvremenu, ali je na drugoj strani Aldama bio veoma raspoložen pa nije dao Grčkoj da stigne do jednocifrenog minusa sve do samog kraja treće dionice.

I kada god bi Grci prišli, Fernandez bi se pojavio i pogodio trojku, pa su Španci imali 71:67 na šest minuta do kraja utakmice. Ipak, Španci su stegli odbranu i na dva minuta do kraja bilo je 77:71. U završnici su uspjeli sačuvati prednost i na kraju doći do važnog trijumfa.

Aldama je nosio Španiju do pobjede sa 19 poena, dok je Llull dodao 12, a Hernangomez 11 poena.

Na drugoj strani Antetokounmpo je postigao 27 poena.