Posljednjeg dana Olimpijskih igara u Parizu igran je i meč za treće mjesto u vaterpolu u kome su snage odmjerile reprezentacije SAD-a i Mađarske. Bronzu su nakon peteraca osvojili američki vaterpolisti.

Mađarska je u polufinalu poražena od Hrvatske, dok su reprezentativci SAD-a u polufinalu pretrpjeli poraz od Srbije.

Meč za treće mjesto donio je izuzetno zanimljivu i neizvjesnu borbu ispunjenu preokretima, nakon prve četvrtine prednost od jednog gola su imali Amerikanci i uspješno su je čuvali sve do posljednje četvrtine kada Mađari uspijevaju izjednačiti i nakon regularnog dijela rezultat je bio 8:8 što je značilo da će se pobjednik saznati nakon izvođenja peteraca.

U izvođenju peteraca bolje su se snašli Amerikanci koji su uspješno realizovali sva tri peterca dok Mađari sa druge strane nisu uspjeli postići niti jedan gol i na taj način su američki vaterpolisti došli do prve medalje u vaterpolu na Olimpijskim igrama.