Najbolja bh. džudašica Larisa Cerić poražena je od JužnokorejkeKim Ha-yun u repasažu za bronzanu medalju.

Cerić je u prvom kolu ipponom savladala Novozelanđanku Sydnee Andrews, a potom na isti način i Portugalku Rochele Nunes u drugom kolu i izborila plasman u četvrtfinale.

U četvrtfinalu je čekala najteža moguća protivnica, a radilo se o najboljoj džudašici svijeta u kategoriji preko 84 kilograma, Romane Dicko. Francuskinja je opravdala ulogu apsolutnog favorita i slavila je ipponom nakon 34 sekunde borbe, a Larisu svoj put nastavila u repasažu za medalju.

U repasaž boriti za bronzanu medalju, nije uspjela savladati Južnokorejku Kim Ha-yun, te se oprostila od Olimpijskih igara.

Devet godina mlađa takmičarka je opravdala ulogu favorita, te je slavila zahvaljujući waza-ariju kojeg je napravila u 55. sekundi borbe i na taj način okončala Larisin nastup u Parizu.

Cerić može biti zadovoljna svojim nastupom u Parizu s obzirom da ranije na olimpijskim igrama nije prošla nikada dalje od drugog kola.

Jedini predstavnik Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama u Parizu je ostao Mesud Pezer koji će večeras u 20:10 sati nastupiti u kvalifikacijama za finale u bacanju kugle.

U finale ide 12 najboljih, a ono će biti održano u subotu od 19:35 sati.