Iman Avdić danas je plivala u finalu discipline 400 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Mlada bh. plivačica Iman Avdić u finalnoj utrci bila je osma s vremenom 4:21.95.

Prvo mjesto osvojila je Ajna Kesely iz Mađarske sa vremenom 4:06.56, druga je bila Barbora Seemanova (Češka) sa vremenom 4:06.72, a na trećoj poziciji sa vremenom 4:10.94 utrku je završila Portugalka Francisca Martins.

Iman Avdić jučer je u disciplini 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu završila na 13. poziciji. Dan ranije Avdić je u disciplini 200 metara mješovito osvojila 12. mjesto, te sa vremenom 2:19.73 ujedno postavila novi seniorski rekord Bosne i Hercegovine u disciplini mješovito na 200 metara.

Nakon dva polufinala, ovo je bilo prvo finale za 17-godišnju Iman Avdić na Evropskom prvenstvu, te je sasvim sigurno da je očekuje veliki uspjesi u budućnosti.