Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je s Portugalom u revanš susretu baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Izabranici selektora Damira Doborca odlično otvaraju meč u tuzlanskom Mejdanu i dolaze do vodstva od 4:2. Situacija se dobro razvijala u prvim minutama susreta.

No, nakon pogotka Mirka Hercega za 12:10 uslijedio je pad u igri našeg nacionalnog tima. Portugalci koriste greške domaće selekcije i kreiraju seriju 5-0 za prednost od 12:15.

Poluvrijeme je zaključeno rezultatom 13:17, da bi nakon odmora reprezentacija BiH smanjila na 15:17.

Golom Marka Panića u 41. minuti zatim su naši reprezentativci izjednačili na 20:20, probudila se i publika u Mejdanu.

Mogao je Milan Vukšić pogoditi za preokret kod 21:21, ali nije iskoristio sedmerac, kao ni odbijenu loptu nakon odbrane portugalskog vratara.

Propustili su Zmajevi još nekoliko prilika da povedu, da bi Portela pogodio sedmerac za 23:25 na sedam minuta prije kraja utakmice.

Salvador je potom iz kontranapada poentirao za 23:26, ali Herceg nakon time-outa smanjuje na 24:26, a Petrović trese mrežu gostiju za 25:26.

Vukšić zatim koristi sedmerac za novo izjednačenje na meču (26:26), minut prije završetka.

U uzbudljivom finišu nijedna ekipa nije iskoristila napad, ostalo je 26:26.

U našoj selekciji najefikasniji su bili Herceg (sedam golova) i Vukšić (četiri), a Branquinho (četiri) kod gostujućeg tima.

Nažalost, u prvom susretu Portugalci su slavili s ubjedljivih 29:19 i tako se plasirali na Svjetsko prvenstvo. No, partija Zmajeva u revanšu svakako budi optimizam…