Muška kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u velikom je stilu osvojila EHF Championship.

Zmajevi su u finalu ovog turnira ubjedljivo savladali selekciju Latvije rezultatom 38:26 i tako na savršen način krunisali fantastične igre koje su prikazali protekle sedmice.

Latvijci su poveći u prvoj minuti i to je bilo jedino vodstvo ove selekcije. Zmajevi su od druge minute susreta preuzeli vodstvo i isto nisu ispuštali do samog kraja.

U početnim minutama bh. rukometaši su imali tri gola prednosti (6:3), Latvijci su do 12. minute uspjeli smanjiti na minus 1, ali Zmajevi u nastavku prvog dijela uspostavljaju potpunu dominaciju te konstantno povećavaju prednost koja je do kraja poluvremena iznosila 6 golova razlike (16:10).

Prvih pet minuta drugog poluvremena protiče u ‘gol za gol igri‘, a Latvija je do 40. minute uspjela smanjiti zaostatak na minus 3 (21:18), no onda je uslijedio žestok odgovor Zmajeva.

U narednih 14 minuta  bh. rukometaši ne samo da vraćaju prvobitnu prednost, već odlaze na rekordnih plus 10 (33:23) i pokazuju istinski šampionski mentalitet.

Do kraja utakmice Zmajevi su povećali prednost na 12 golova razlike i slavili konačnim rezultatom 38:26