Danas su odigrani posljednji mečevi grupe B rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu.

U četvrtinu finala plasirali su se Danska, Egipat, Norveška i domaćinska reprezentacija Francuska.

U posljednjem meču Danci su do svoje pete pobjede stigli protiv Norveške koju su pobijedili 32:25.

Najefikasniji u pobjedi Danaca bio je Pytlick sa devet golova, dok je na drugoj strani u dresu Norveške Reinkind postigao šest pogodaka. Vrijedi istaći da je golma Danske Nielsen upisao 15 odbrana.

Iako su važili za prvog favorita Francuzi su se tek sa četvrte pozicije domogli četvrtine finala rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu. Nakon debakla protiv Danske u prvom kolu, poraženi su bili i od Norvežana, a protiv Egipta su mnogo sreće došli do prvog boda na turniru.

Uspjeli su rukometaši Francuske da ipak upišu dvije pobjede i plasiraju se među osam najboljih. U subotu su slavili 21:28 protiv Argentine, a danas su rezultatom 20:24 savladali Mađarsku.