Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je drugu pobjedu na Olimpijskim igrama, a u današnjem meču savladali su 31:26 selekciju Njemačke.

Hrvati su u ranoj fazi meča stekli prednost nad Njemačkom i istu su održavali do samog kraja meča.

Sredinom drugog poluvremena Hrvatska je uspjela da dođe i do maksimalnih plus šest, na samo pet minuta do kraja, te im nije bilo teško da meč odvedu u mirnu završnicu i ostvare važnu pobjedu na putu ka četvrtini finala.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Ivan Martinović sa devet pogodaka, a pet golova postigli su Domagoj Duvnjak i Mario Šoštarić.

U redovima Njemačke Golla Johannes je sa stopostotnim učinkom upisao osam pogodaka.

Hrvatsku u narednim kolima očekuju dueli protiv Španije i Švedske, dok će Nijemci igrati protiv Slovenije i Španije.